10 patarimų, kaip sukurti video filmą apie savo produktą

Straipsniai

Vaizdinis turinys šiandien yra kaip niekad aktualus. Ir ne tiek svarbu, ar jūs jį viešinate asmeniniams poreikiams, siekdami parduoti produktą, ar pristatote paslaugą. Suprantama, kad vaizdine informacija siekiame sudominti, edukuoti, sukelti emociją ar perteikti tam tikrą žinutę. Priklausomai nuo turinio dalinimosi tikslo, video įrašai, lygiai taip pat, kaip ir bet kokia kita vaizdinė ar tekstinė medžiaga, gali būti skirta plačiajai auditorijai arba tikslinei. Nemaža dalis verslu užsiimančių žmonių video turiniui bei jo paruošimui neskiria ypatingo dėmesio ir teigia, jog video įrašas turi būti “įdomus“. Taigi, ką reikia žinoti, kuriant video apie produktą ir kaip sukurti tokį video turinį, kuris būtų patrauklus šiuolaikiniam žmogui?

1. Video filmavimui skirkite laiko. Žiūrovas labai jaučia, kuomet video būna nufilmuojamas nuobodžiai: viena aplinka, vienas filmavimo kampas, vienas produktas. Medžiagą filmavimui surinkite per kelis kartus, t. y. filmuokite skirtingu dienos metu, padarykite „time-laps“, kuris atspindėtų laiko tėkmę. Įtraukite daugiau turinio, kad kuriamas video būtų informatyvesnis.

2. Filmavimui naudokite skirtingus kampus ar kelias kameras, pašnekovus kalbinkite skirtingose vietose, net jei tai yra ir ta pati patalpa ar pastatas. Smulkūs pakitimai video eigoje ilgiau išlaikys žiūrovų dėmesį.

3. Būtinai pagalvokite apie tinkamą muzikinį foną. Jis yra labai svarbus, kuriant video nuotaiką – perteikiant energiją, harmoniją, ryžtą, atsipalaidavimą ar kt.

4. Vaizdas eina išvien su garsu, tad nepamirškite išnaudoti galimybės perteikti informacijos garsu – imkite interviu iš vadovo, kolegų, partnerių ir neapsiribokite vienu kalbančiuoju.

5. Siekiant sukurti emocinį ryšį, rodomas vaizdas turi atspindėti žodžiu perteikiamą informaciją. Jei kalbama apie produktą, vaizdas neturi rodyti pvz. gamtos, o vietoje to atskleisti produkto gamybos procesus ar kitą naudingą bei aktualią informaciją vartotojui.

6. Sukurkite pagrindinę video mintį, žinutę, link kurios būtų einama viso video metu, o pabaigoje pateikite logišką išvadą – sprendimą. Pagalvokite, ar jūsų kuriamas vaizdo turinys yra edukacinis, ar pristatomasis, ar reklaminis. Sukūrę video įrašą, peržiūrėkite jį be garso ir įvertinkite, ar galima suprasti video esmę.

7. Pagalvokite apie video trukmę. Daugelis žmonių neturi laiko žiūrėti ilgų vaizdo įrašų, todėl pamatę ilgą video trukmę, jį paprasčiausiai išjungs. Jūs turite tris sekundes sudominti žiūrovą, todėl pasistenkite sugalvoti tokią video struktūrą, kuri turėtų įtraukiantį įvadą, logišką seką (turinio dėstymą) ir pabaigą, kuri kviestų susisiekti.

8. Naudokite papildomą grafiką (pvz. ikonėles). Jos padės žiūrovams geriau įsiminti garsinį turinį.

9. Skirkite dėmesio montavimui. Geriausia pasitelkite specialistą. Geras montavimas net ir nuobodžią medžiagą gali paversti įdomia bei padėti išlaikyti žiūrovo dėmesį.

10. Sukurtą video kaip įmanoma plačiau komunikuokite skirtingais kanalais: naujienlaiškiais, svetainėje, socialiniuose tinkluose, baneriuose, stenduose, viešinamuose straipsniuose ir kitur. Video skirtingais kanalais viešinkite vienu metu, kad pasiektumėte geriausią efektyvumą.

Kad ir kokį video sukursite, atminkite, jog jis privalo turėti savitą stilių, gyvybingumą, išvaizdą ir turinį. Be šių detalių sėkmingą video sukurti bus sunku. Jei neturite galimybės samdyti partnerius kokybiškai komunikacijai kurti, filmuokite video turinį patys, bet nenaudokite kitų sukurto turinio. Visuomet prisiminkite – geriau paprasčiau, bet originaliau.

Verslo komunikacija

Verslo komunikacija

KOKS SKIRTUMAS TARP GREITAI AUGANČIO VERSLO IR LĖTAI?DAŽNU ATVEJU, TAI MARKETINGAS IR KOMUNIKACIJAŠiandien, informacijos pertekliaus amžiuje, būti atpažintiems rinkoje yra sunkiau nei bet kada anksčiau. Todėl pamatuoti reklaminiai ir pardaviminiai veiksmai taip pat...

read more
Pardavimų tunelio sukūrimas ir valdymas

Pardavimų tunelio sukūrimas ir valdymas

PARDAVIMŲ KANALAS – KAM JIS? Labai dažnai tenka susitikti su pasakymu – investavome į svetainę krūvą pingų, bet iš jos nieko gero?Arba – pasamdėme žmogų administruoti socialinius tinklus, bet nepajutome jokios naudos. SEO vystė garsi agentūra, bet visas rezultatas –...

read more